Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom ”Z SERCEM NA DŁONI” - O Stowarzyszeniu

O Stowarzyszeniu

31 października 2011 roku powstało w Kaniowie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom
 „Z sercem na Dłoni”  z siedzibą w Kaniowie. W zebraniu założycielskim wzięło udział 21 osób.
Stowarzyszenie zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 19.01.2012 roku pod numerem KRS: 0000406833.
konto: 75 8453 0002 0026 1225 2000 0010
Adres: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom ”Z SERCEM NA DŁONI”
ul. Grobel Borowa 6
43-512 Kaniów
Uchwalonio Statut oraz wybrano zarząd, w którego skład weszli:
Jerzy Zużałek - prezes - z dniem 27 maja 2012 roku złożył rezygnację z pełnienia funkcji, od 24 lipca 2012 funkcję pełni Iwona Sojka)
Iwona Sojka - z-ca prezesa ( od 24 lipca funkcję pełni Marcin Furczyk)
Łukasz Furczyk - sekretarz
Dorota Kóska - Beniowska - skarbnik (od 24 lipca funkcję pełni Sebastian Grzywa)
Marcin Gęszka, Marcin Furczyk, Sławomir Lewczak, Marek Pękala - członkowie.

Komisja rewizyjna: Grzegorz Owczarz, Mariola Płachno, Kamil Gandor

Oprócz ww członków zarządu i komisji rewizyjnej członkami - założycielami Stowarzyszenia byli:
Czaja Arkadiusz,Furczyk Ewelina,Furczyk Szymon,Gęszka Bożena,Grzywa Sebastian,Hesek Andrzej,Hesek Katarzyna,Skrudlik Alicja,Sojka Sławomir, Adam Tarniowy.

W dniu 18.02.2014 r. odbyło się walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Stowarzyszenia. Podsumowano na nim dokonania Stowarzyszenia w 2013 roku oraz wyłoniono nowy zarząd, komisję rewizyjną i przyjęto plan działania na 2014 rok. W skład zarządu na nową kadencję 2014 - 2016 weszli:
1.    Iwona Sojka – prezes
2.    Marcin Furczyk – wiceprezes
3.    Kamil Gandor – skarbnik
4.    Łukasz Furczyk – sekretarz
5.    Marcin Gęszka
6.    Grzegorz Owczarz
7.    Dorota Kóska-Beniowska
8.    Sławomir Lewczak
9.    Agnieszka Kłoda
Komisję rewizyjną tworzą: Mariola Płachno, Alicja Skrudlik, Ewelina Furczyk.

W 2013 roku Stowarzyszenie rozpoczęło działalność 5 stycznia organizacją spotkania kolędowego dla osób samotnych i starszych w auli parafialnej. Dzięki gościnności gospodarza parafii oraz współpracy z Towarzystwem Charytatywnym działającym przy Parafii Niepokalanego Serca NMP oraz Zespołem Szkolno-Przedszkolnym (występ chóru oraz zespołu fletowego i gitarowego) zaproszeni goście spędzili popołudnie w miłej atmosferze.
27 stycznia zorganizowano Koncert Charytatywny z udziałem Stachura Mirecki Trio i Jakuba Foltaka. Podczas koncertu przeprowadzono licytację oraz sprzedaż cegiełek. Całkowity dochód został przekazany na działalność statutową.
Luty - zadbano o to, by ferie zimowe dzieci i młodzieży nie kojarzyły się z nudą i brakiem zajęć. Dlatego też zorganizowano: wyjazd na lodowisko do Bielska-Białej, zajęcia z Uniwersytetem Dziecięcym UNIKIDS oraz zajęcia bibułkarstwa i gry planszowe. Młodzież gimnazjalna i starsza mogła wziąć udział w dyskotece, która miała miejsce w auli parafialnej.
25 maja na terenie Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie miało miejsce kolejne Rolkowisko, podczas którego rozegrano biegi w różnych kategoriach wiekowych. Dodatkową atrakcją imprezy był pokaz freestylowców z Katowic i Sosnowca, którzy zaprezentowali swoje imponujące umiejętności i chętnie udzielali instrukcji oraz rad młodym miłośnikom rolkarstwa.
Opiekę medyczną zapewniła Służba Maltańska, pan Jacek Gruszka zajął się nagłośnieniem, a członkowie stowarzyszenia zadbali o catering i sprawne przeprowadzenie konkurencji.
Czerwiec - to miesiąc, w który na stałe wpisała  się kolejna coroczna impreza, tj. Dzień Radości. We współpracy ze Świetlicą Środowiskową "Słoneczko" oraz dzięki pomocy ze strony strażaków kaniowskiej jednostki Stowarzyszenie mogło zaproponować dzieciom oraz ich rodzinom nieco bogatszą ofertę zabaw i konkurencji. Co bardzo cieszy, widać duże zainteresowanie i zaangażowanie ze strony całych rodzin, które coraz chętniej i liczniej bawią się ze Stowarzyszeniem.
Dzięki zaproszeniu CKSiR Stowarzyszenie zaprezentowało się na Święcie Gminy Bestwina. Malowanie twarzy okazało się po raz kolejny dużą atrakcją dla zgromadzonych na imprezie dzieci.
Również podczas Rewii Orkiestr Dętych nie zabrakło obecności wolontariuszy Stowarzyszenia i po raz kolejny można było zgromadzić drobne fundusze na dalszą działalność.
 Oferta wakacyjna była również bardzo bogata. Udało się zorganizować po raz drugi tygodniową półkolonię, z której skorzystało aż 40 dzieci z Kaniowa. I znowu można było liczyć na pomoc finansową gminy, mieszkańców Kaniowa oraz życzliwość i gościnność parafii w Kaniowie, a także bezinteresowną pomoc pań z Zespołu Charytatywnego. Za minimalną kwotę (bo tylko 20zł) dzieci skorzystały z licznych atrakcji.
Jeszcze w tym samym miesiącu Stowarzyszenie było obecne (dzięki uprzejmości organizatorów Święta Karpia, tj. Sekcji Wędkarskiej im. A. Gascha i Centrum Kultury w Bestwinie) na Święcie Karpia. Malowanie twarzy oraz zaplatanie warkoczyków znalazło, jak zwykle, wielu zwolenników.
Koniec wakacji to jeszcze dwie propozycje Stowarzyszenia: wycieczka do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach oraz zajęcia wspinaczkowe w Parku Wiejskim, w Kaniowie.
Ostatni miesiąc ubiegłego roku to udział w gminnej, przedświątecznej zbiórce żywności oraz pomoc Zespołowi Charytatywnemu w przygotowaniu i rozwiezieniu paczek żywnościowych.
Dzięki całorocznej działalności Stowarzyszenie mogło wspomóc materialnie czwórkę swoich podopiecznych.